Bramborová fritáta

Další ze španělských inspirací. Při letu do Španělska jsem naslibovala dětem oběd v letadle. To jsem netušila, že od Iberia nedostaneme zdarma ani kapku vody.
Vysokonebeskou přirážku za vysušené bagety nerada platím, takže jsme na cestě tam hladověli.

Na cestě zpátky už jsem byla chytřejší a nakoupila spoustu jídla, aby malí hladovci nestrádali.
Největší úspěch sklidila bramborová fritáta. Taková blbost za pár korun. Teda eur.
Kdo by to byl řekl :-)10 malých brambor
3 malé cibule
10 kapustiček
5 vajec (+ trochu mléka)
100 g sýra
sůl
pepř
uzená sladká paprika
olej

1) Brambory jsem si uvařila ve slupce doměkka. Mezitím jsem nakrájela cibuli na půlkolečka a osmažila na 2 lžících oleje do lehce zlatova na pánvi, kterou je možné dát pak i do trouby. Cibuli jsem dala stranou do mísy.

2) Ve stejné pánvi jsem si pak osmažila na cca centimetrové kousky nakrájené oloupané brambory, (taky do lehce nazlátlých konců) a trochu je osolila. Brambory jsem dala do mísy k cibuli.

3) Nakonec jsem na pánvi zlehka osmahla i na osminky nakrájené kapustičky. Ty jsem smíchala s bramborami, cibulí a strouhaným sýrem.

4) Vše jsem dala zpátky do pánve, přelila vajíčky rozšlehanými s trochou mléka, solí, pepřem a uzenou paprikou. Dala jsem zapéct na cca 20 minut do trouby předehřáté na 180 stupňů.

2 comments :

  1. Často to tak je, že ty nejobyčejnější věci mívají největší kouzlo. Španělé fritátu nezapékají, otáčejí ji na pánvi přes talíř. Celkem zajímá finta. Pro mě je tedy ta trouba míň bolestivá varianta ;-).

    OdpovědětVymazat
  2. No vida, to jsem nevěděla, jak se to správně dělá. To já mám tak vždycky - vidím nebo ochutnám výsledek a pak se to snažím napodobit. Možná by někdy u klasických receptů stálo za to kouknout na originál :-)

    OdpovědětVymazat

 

O blogu

O blogu
Jídlo je cesta ke štěstí, inspiraci, kreativitě a sdílení. Když jeden začne přemýšlet nad tím, co si dává do pusy, začnou se dít v životě divy. V mém podání ale nečekejte, že vám budu ukládat živit se jen naklíčenou pohankou a trávit hodiny u plotny. Legrace a hravost by měla být i v kuchyni :-)

Moje kurzy

Moje kurzy
Ráda se s vámi potkám osobně na mém kurzu vaření a zdravé výživy

Moje další projekty

Moje další projekty
Blog pro svobodomyslné rodiče, kteří se umějí brát s nadhledem. Testováno na dětech, ověřeno na bránicích rodičů.

My Taste

myTaste.cz