Šťovíkový boršč

Moje babička s dědou byli volynští Češi, kteří se nakonec do Čech vrátili. Moje maminka se jako jejich šesté dítě narodila už u nás.

Některé zvyky z Ukrajiny se ale zachovaly i u nás doma.
Pamatuju si, jak mě a ségru babička hlídala v parku a rozjížděla si tam svůj "lavičkový business".
Vždycky dovezla z Ukrajiny nebo bůh ví odkud strašlivé kupy věcí a šmelila je pokoutně s pardubickými babkami za tvrdou československou měnu.

Takhle zpětně má moje velké sympatie, protože to možná byla první předrevoluční česká ilegální podnikatelka nad šedesát let.

Každopádně dalším ukrajinským pozůstatkem, který si u nás vydobyl své místo, je šťovíkový boršč. Moje máma ho dělá dodnes a má ho plný mrazák.

Byla jsem v pondělí nakupovat v Ořechu od farmáře ze dvora. Odtáhla jsem si odtamtud asi tak půl kufru zeleniny a zaplatila necelých 200 Kč. Je fakt vtipné, kolik peněz platíme zbytečně navíc, když do řetězce pěstitel - spotřebitel pustíme další články.

Okolo našeho domu jsem na žádný šťovík nenarazila, a to to tam mám probrouzdané odpředu dozadu. Farmář ale šťovík měl. Asi za 15 Kč obrovský svazek, který jsem si musela rozdělit napůl a zamrazit.

Tak jsem se pustila po chuťové paměti do přípravy boršče, který jsem zatím nikde jinde než doma nejedla.

Snad bude chutnat i vám.


(4 - 6 porcí)

3 mrkve
3 petržele
4 brambory
hrst zelených fazolek
svazek šťovíku
1 cibule
smetana na vaření
4 bobkové listy
nové koření
celý černý pepř
sůl
olej + máslo


1) Na lžíci másla s olejem jsem si osmažila cibulku dosklovata.
(Pokud nelpíte na vegetariánství, můžete v tomto okamžiku přidat třeba uzené maso nebo mamka myslím dávala hovězí.)

2) Do hrnce jsem k cibuli přihodila na kousky pokrájenou petržel a mrkev. Chvíli jsem míchala a nakonec přidala nakrájené brambory a zalila vodou tak, aby všechna zelenina byla potopená.

3) Polévku jsem osolila, vhodila do ní bobkový list a kuličky nového koření a pepře (dávám si je do vajíčka na čaj, aby se mi pak snadno vyndavaly).

4) Vařila jsem zeleninu skoro doměkka. Před koncem jsem vyndala bobkový list i koření ve vajíčku na čaj. Na posledních 5 minut jsem přidala do polévky na kousky pokrájené zelené fazolky a posekaný šťovík.

5) Do hotové polévky jsem nalila smetanu a nechala projít varem. Hotovo!


0 comments :

Okomentovat

 

O blogu

O blogu
Jídlo je cesta ke štěstí, inspiraci, kreativitě a sdílení. Když jeden začne přemýšlet nad tím, co si dává do pusy, začnou se dít v životě divy. V mém podání ale nečekejte, že vám budu ukládat živit se jen naklíčenou pohankou a trávit hodiny u plotny. Legrace a hravost by měla být i v kuchyni :-)

Moje kurzy

Moje kurzy
Ráda se s vámi potkám osobně na mém kurzu vaření a zdravé výživy

Moje další projekty

Moje další projekty
Blog pro svobodomyslné rodiče, kteří se umějí brát s nadhledem. Testováno na dětech, ověřeno na bránicích rodičů.

My Taste

myTaste.cz