Zdravé "krémy" do vánočního cukroví

Jestli si myslíte, že cukroví peču jenom z rozemletých vloček a namočené pohanky, tak to teda ne. Na Vánoce peču i klasické prasárničky z cukru, mouky, másla a vajec. A i když se snažím všechno nahrazovat za přijatelnější alternativy, pořád to není žádný dietní zázrak. Možná už máte taky napečeno linecké, išelské nebo jiné vykrajované cukroví, které se k sobě lepí marmeládou nebo krémy stvořenými z kostky másla a půl kila cukru.
Jestli rádi experimentujete, zkuste si letos cukroví poslepovat některým z mých nápaditých nápadů. Tahini nutella 8 lžicek tahini  4 lžičky holandského kakaa 4 lžičky rýžového sirupu (nebo jakéhokoli jiného tekutého sladidla, pravděpodobně by fungoval i med) Tahini je sezamová pasta, která je k sehnání ve zdravé výživě nebo já mám třeba tuhle, která je levná a moc dobrá. Všechno jsem si smíchala dohromady a snažila se to namazat na cukroví rychleji, než jsem to snědla samotné. Je to nebezpečně návyková záležitost :-) Mandlový krém 100 g mandlí 3 lžíce oleje (nějakého s neutrální nebo ladící chutí - třeba mandlový, lněný nebo rýžový) 3 lžíce strouhaného kokosu 1) Do mixéru jsem si nasypala mandle a rozmixovala je spolu s olejem na mandlové máslo. Trvá to pár minut, buďte trpěliví, stírejte ze stran mixéru a případně přilijte trochu oleje. Když v másle ale zůstanou kousky mandlí, tak to vůbec nevadí. 2) Do mandlového másla jsem přimíchala kokos a tímto "krémem" slepovala cukroví. Z krému se pak dají péct třeba i sušenky nebo další cukroví, takže když vám zbyde, nezoufejte a zapátrejte pro inspiraci na zahraničních blozích. Sušenek z různých ořechových másel mám napečeno už fůru, ale zatím jsem se nedokopala k tomu je napostovat sem. Tak aspoň si můžu dát do nového roku nějaké to předsevzetí.

0 comments :

Okomentovat

 

O blogu

O blogu
Jídlo je cesta ke štěstí, inspiraci, kreativitě a sdílení. Když jeden začne přemýšlet nad tím, co si dává do pusy, začnou se dít v životě divy. V mém podání ale nečekejte, že vám budu ukládat živit se jen naklíčenou pohankou a trávit hodiny u plotny. Legrace a hravost by měla být i v kuchyni :-)

Moje kurzy

Moje kurzy
Ráda se s vámi potkám osobně na mém kurzu vaření a zdravé výživy

Moje další projekty

Moje další projekty
Blog pro svobodomyslné rodiče, kteří se umějí brát s nadhledem. Testováno na dětech, ověřeno na bránicích rodičů.

My Taste

myTaste.cz