Smetanové brambory

K přípravě těchto brambor mě vyprovokovala návštěva restauračního zařízení. Poprvé od té doby, co jsme se před dvěma měsíci přestěhovali s prací nad pražský Anděl, jsem se odvážila nevzít si vlastní oběd a zajít shánět potravu někam mimo zdi našeho baráčku. A jsem zase na dlouho vytrestaná.

Přiznávám. Už jsem jedla i výrazně horší francouzské brambory než v klubu Santoška (název je podle ulice, nikoli typu hostů). 

Ale já si pořád nějak myslím, že francouzské brambory by měly být jemné, neokoralé, rozplývat se na jazyku a držet pohromadě.

Tak abych nelenila a jen naprázdno nemlela pusou, pustila jsem se hned večer do přípravy vlastní verze z toho, co dům dal (takže bez masa :-). Vám nabízím vymazlenou verzi francouzských brambor, které mi chutnaly i takto samostatně, ale dokážu si je představit i jako luxusní přílohu třeba ke smaženému kaprovi.
4 porce
6 velkých brambor
2 velké mrkve
1 pórek
1 hrnek zeleného hrášku
3 vejce
150 ml smetany (33%)
muškátový oříšek sůl
pepř
1) Brambory jsem si předem uvařila ve slupce doměkka, poté oloupala a nakrájela na silnější plátky.
2) Mezitím jsem si na troše oleje osmahla na kolečka nakrájený pórek a najemno nastrouhané mrkve. Do vzniklé směsi jsem přimíchala hrášek.
3) V misce jsem si rozmíchala smetanu spolu s vejci a vším kořením.
4) Do zapékací misky jsem naskládala vrstvu brambor (osolit + opepřit), pórku s mrkví a hráškem a zalila smetanou s rozšlehanými vejci. To celém jsem opakovala ještě jednou a jako poslední vrstvu dala brambory zalité smetanou.
5) Pekla jsem asi půl hodiny ve středně předehřáté troubě (všechno je vlastně hotové, čeká se jen na ztuhnutí vajíček se smetanou.

0 comments :

Okomentovat

 

O blogu

O blogu
Jídlo je cesta ke štěstí, inspiraci, kreativitě a sdílení. Když jeden začne přemýšlet nad tím, co si dává do pusy, začnou se dít v životě divy. V mém podání ale nečekejte, že vám budu ukládat živit se jen naklíčenou pohankou a trávit hodiny u plotny. Legrace a hravost by měla být i v kuchyni :-)

Moje kurzy

Moje kurzy
Ráda se s vámi potkám osobně na mém kurzu vaření a zdravé výživy

Moje další projekty

Moje další projekty
Blog pro svobodomyslné rodiče, kteří se umějí brát s nadhledem. Testováno na dětech, ověřeno na bránicích rodičů.

My Taste

myTaste.cz