Lilkové lasagne s květákovým bešamelem

Prosím vás, jdou nějak vyfotit lasagne, aby vypadaly k jídlu? Asi bych potřebovala profi fotografa, který by to odedřel za mě. Ale co. Já taky nejsem fotogenická, ale ve skutečnosti jsem krásná a milá holka. A takhle nějak je to i s tímhle vypečeným kouskem, který rozhodně budu péct častěji. A i když jsem to napoprvé přešvihla s pepřem, tak chutnalo i dětem. Chtěla jsem si nechat patentovat název "květákový bešamel", ale nějaká "pani" už to vymyslela za mě - se spoustou eidamu, salámu, másla a mouky. Tak ať si to sežere (salám i ten název).
1 lilek
1 malý květák
Lasagne
2 vejce
150ml rajského protlaku
strouhaný parmezán
Sůl
Pepř
Olej na vymazání

1) Lilek jsem si podélně nakrájela na co nejtenčí plátky, osolila a nechala chvíli vypotit. Kapičky jsem pak otřela utěrkou (vypotí se z něho to hořké, takže pokud vám lilek doposud moc nechutnal, pak to mohlo být proto, že ho kuchař nenechal vypotit).

2) Mezitím jsem si květák rozebrala na malé kousky bez tvrdých stonků, ve slané vodě uvařila doměkka, slila, rozmačkala šťouchadlem na brambory a přidala vejce.

3) Osušené lilky jsem opepřila a potřela rajským protlakem.

4) Pak už jsem jen do olejem vymazané misky skládala postupně lasagne, květákový bešamel, lilek a každý lilek ještě zasypala parmezánem, ale není to nutné.

5) Pekla jsem na 180 stupňů cca 45 minut.

0 comments :

Okomentovat

 

O blogu

O blogu
Jídlo je cesta ke štěstí, inspiraci, kreativitě a sdílení. Když jeden začne přemýšlet nad tím, co si dává do pusy, začnou se dít v životě divy. V mém podání ale nečekejte, že vám budu ukládat živit se jen naklíčenou pohankou a trávit hodiny u plotny. Legrace a hravost by měla být i v kuchyni :-)

Moje kurzy

Moje kurzy
Ráda se s vámi potkám osobně na mém kurzu vaření a zdravé výživy

Moje další projekty

Moje další projekty
Blog pro svobodomyslné rodiče, kteří se umějí brát s nadhledem. Testováno na dětech, ověřeno na bránicích rodičů.

My Taste

myTaste.cz