Květákovo - batátový krém

Venku zima a smog, Verunce nožky mrznou, Verunce ručky mrznou. Nikdo, zdůrazňuji nikdo, kdo nemá malé děti, nemůže pochopit, jaká je venku zima. Když se ploužíte tempem, které se svou rychlostí blíží couvání.  Když junior, jenž spolu s čerstvě nabytou schopností pohybovat se po dvou nabyl i sebevědomí, že kočár rozhodně není nic pro něj. Když si starší dítko ve sněhulích zkouší měsíční chůzi Michaela Jacksona, bohužel ve zpomaleném záběru. Když stávající největší venkovní zábavou dětí je hra na mrtvolu.
Když máte pocit, že pokud budete ještě pikosekundu stát na jednom místě, budou vás muset odsekat hasiči. Ve všech těchto situacích přijde vhod teploučká rozmražující polívenka.
1/2 květáku 1 batát 1 velká cibule Oregano Sůl Dýňový olej 1) Na lžíci másla jsem si osmahla doměkka nahrubo nakrájenou cibuli a poté přidala na kousky nakrájený batát. 2) Vše jsem po chvíli zalila vodou, přidala na růžičky rozlámaný květák a dochutila solí a sušeným oregánem. 3) Zeleninu jsem uvařila doměkka a rozmixovala na krém. Před podáváním jsem dochutila dýňovým olejem.

0 comments :

Okomentovat

 

O blogu

O blogu
Jídlo je cesta ke štěstí, inspiraci, kreativitě a sdílení. Když jeden začne přemýšlet nad tím, co si dává do pusy, začnou se dít v životě divy. V mém podání ale nečekejte, že vám budu ukládat živit se jen naklíčenou pohankou a trávit hodiny u plotny. Legrace a hravost by měla být i v kuchyni :-)

Moje kurzy

Moje kurzy
Ráda se s vámi potkám osobně na mém kurzu vaření a zdravé výživy

Moje další projekty

Moje další projekty
Blog pro svobodomyslné rodiče, kteří se umějí brát s nadhledem. Testováno na dětech, ověřeno na bránicích rodičů.

My Taste

myTaste.cz