Kávové tartaletky

Protože jsem dneska usnula v tramvaji po třech večerech strávených na focuskách při testování bujónů ze slepičích pařátů a glutamátových dochucovadel a po dnešní schůzce v jedné korporaci, kde půlka lidí spala a druhá pro změnu spala, je čas dát si pauzičku. Osobně se teď dost peru s tím, že nevidím smysl v tom, co dělám. Na denní bázi jsou výzkumy trhu fajn. Vidíte produkty ještě před uvedením trh, ptáte se na nejrůznější věci nejrůznějších lidí, každý den je frmol a něco se děje. Člověk si je jistý v tom, co dělá. Jen tak už mě něco nerozhodí. Mám pocit bezpečí, že se pohybuji v něčem, čemu aspoň trochu rozumím. Mám taky ráda naši partičku. Za ty roky mám k některým lidem blízko a během mateřské mi chyběli. Ale zároveň mám pocit, jestli to není jenom taková zlatá klícka. Že jsem vlastně moc pohodlná na to, abych zvedla zadek z teplé židle a začala dělat něco, co mě bude bavit, naplňovat a dávat mi smysl na nějakém vyšším levelu, než že to dělám pro peníze. Zní to jako hrozné kecy. V práci to tak neprožívám, ale doma je mi z toho smutno. Mám pocit, že bych se měla pustit do něčeho velkého, čím změním aspoň část světoprostoru. Tak třeba změním kousek vašeho víkendu těmahle černýma holkama :)
(na 5 tartaletek o průměru 10 cm)
Korpus
200 g žitné mouky
60 g změklého másla
40 g třtinového cukru
2 lžíce mléka
1 lžička instantní kávy
2 lžíce kakaa
1 vejce
1 lžíce prášku do pečiva
Náplň
150 ml kávy
3 vrchovaté lžíce zakysané smetany
3 lžíce třtinového cukru
1/2 balení čokoládového pudinku
loupané celé mandle na ozdobení 1) V mixéru jsem si smíchala suroviny na korpus, těsto pak ještě prohnětla rukou, rozdělila na 5 částí a nacpala do formiček. 2) Pudink jsem si rozmíchala ve smetaně, zalila kávou, osladila cukrem a pomalu přivedla k varu a pár minut nechala za stálého míchání probublat. 3) Takto připravenou náplň jsem nalila na tartaletky, ozdobila mandlemi a dala péct na 175 stupňů na 30 minut.

0 comments :

Okomentovat

 

O blogu

O blogu
Jídlo je cesta ke štěstí, inspiraci, kreativitě a sdílení. Když jeden začne přemýšlet nad tím, co si dává do pusy, začnou se dít v životě divy. V mém podání ale nečekejte, že vám budu ukládat živit se jen naklíčenou pohankou a trávit hodiny u plotny. Legrace a hravost by měla být i v kuchyni :-)

Moje kurzy

Moje kurzy
Ráda se s vámi potkám osobně na mém kurzu vaření a zdravé výživy

Moje další projekty

Moje další projekty
Blog pro svobodomyslné rodiče, kteří se umějí brát s nadhledem. Testováno na dětech, ověřeno na bránicích rodičů.

My Taste

myTaste.cz