Kapustičková smažená rýže

Tak tohle ne, říkáte si. Tohle je jasný školňojídelnový rizoto. Jen ho zasypat eidamem. Rozhodně nic, do čeho by stálo za to investovat čas, peníze, nebo chuťové pohárky.
Omyl, milánkové. Nemůžete být dál od pravdy.
Harmonie chutí je sice otřepané slovní spojení, ale tohle je fakt super. Připomíná mi to časy, když jsme ještě brouzdali s mužem drahým po zemích dalekých.
Pokud jste ke kapustičkám ještě nenašli cestu, nedivím se vám. Taky nesnáším ty rozvařené zelené hlavy, které do nás zamlada ve škole cpali.
Tady ale chutnají úplně jinak! Tak jim dejte šanci.
200 g jasmínové rýže
15 kapustiček
4 střední mrkve
3 hrsti nesolených burských oříšků
2 šalotky
1 velký stroužek česneku
4 cm čerstvého zázvoru
1 hrst čerstvé bazalky
2 + 2 lžíce kokosového oleje
1) Rýži jsem si uvařila a nechala okapat a vychladnout.
2) Ve wok pánvi jsem si rozpálila 2 lžíce oleje a osmažila na něm na čtvrtky nakrájené kapustičky, na půlměsíčky nakrájené mrkve a burské oříšky. Celé to trvá asi 10 minut, než zelenina změkne. Pak jsem si ji dala stranou.
3) Do pánve jsem přilila zbylé dvě lžíce oleje a osmažila na něm asi 2 minuty nadrobno pokrájený česnek, šalotky a zázvor.
4) Nakonec jsem k základu v pánvi přimíchala rýži, zeleninu a natrhané lístky bazalky a smažila, dokud rýže trochu nezhnědla.

0 comments :

Okomentovat

 

O blogu

O blogu
Jídlo je cesta ke štěstí, inspiraci, kreativitě a sdílení. Když jeden začne přemýšlet nad tím, co si dává do pusy, začnou se dít v životě divy. V mém podání ale nečekejte, že vám budu ukládat živit se jen naklíčenou pohankou a trávit hodiny u plotny. Legrace a hravost by měla být i v kuchyni :-)

Moje kurzy

Moje kurzy
Ráda se s vámi potkám osobně na mém kurzu vaření a zdravé výživy

Moje další projekty

Moje další projekty
Blog pro svobodomyslné rodiče, kteří se umějí brát s nadhledem. Testováno na dětech, ověřeno na bránicích rodičů.

My Taste

myTaste.cz