Jablečný čokoládový koláč

Všichni tři lidé, co čtou tenhle blog, si myslí, že jsem v jídle svatá. Mimochodem, mám vás všechny tři moc ráda.  Tak abyste věděli (maminko, sestřičko a náhodný čtenáři), svatá jsem tak napůl. Až mi budou stavět sochu na Karlově mostě po polosvatořečení, tak jim prosím řekněte, ať to vezmou od pasu dolů. Mám mnohem hezčí nohy než obličej. Teda když si je oholím, což se tak dvakrát třikrát do roka může i stát. Ježiš, dneska odbíhám fakt moc. I na sebe. Takže zpátky k tématu, které netuším, jaké vlastně bylo. Panebože, proč všechny foodblogerky dokážou psát souvisle o tom, jak mají rády čokoládu, a já to nesvedu? No a mezitím, co si budu číst, co jsem to vlastně napsala a chtěla sdělit za moudra, můžete se pustit do pečení tohohle koláče se spoustou jablek, mandlí a čokolády.

Těsto
180g celozrnné mouky
60g másla
1 vejce
1 lžíce kalaa
1 lžička prášku do pečiva
6 lžic mléka


Náplň
100g kvalitní čokolády (měla jsem myslím se 70% kakaa)
3 jablka
10 lžic smetany na šlehání
1 vejce
50g mandlí (hranolky)1) Z ingrediencí na těsto jsem si uhnětla ... chvilka překvapení ... těsto. To jsem natlačila do formy vyložené pečicím papírem.

2) Jablka jsem si olopala, nastrouhala (sekám je v mixéru na smoothie, je to otázka 15 vteřin) a smíchala v míse s vejcem a mandlemi.

3) Čokoládu jsem na mírném plameni rozpustila ve smetaně a vzniklou směs přilila k jablkům.

4) Vzniklou náplň jsem nalila na těsto a dala péct na 35 min na 180 stupňů.

0 comments :

Okomentovat

 

O blogu

O blogu
Jídlo je cesta ke štěstí, inspiraci, kreativitě a sdílení. Když jeden začne přemýšlet nad tím, co si dává do pusy, začnou se dít v životě divy. V mém podání ale nečekejte, že vám budu ukládat živit se jen naklíčenou pohankou a trávit hodiny u plotny. Legrace a hravost by měla být i v kuchyni :-)

Moje kurzy

Moje kurzy
Ráda se s vámi potkám osobně na mém kurzu vaření a zdravé výživy

Moje další projekty

Moje další projekty
Blog pro svobodomyslné rodiče, kteří se umějí brát s nadhledem. Testováno na dětech, ověřeno na bránicích rodičů.

My Taste

myTaste.cz