Granátové tartaletky

Málokdy dávám recept na blog ještě tentýž den, kdy jídlo připravím. U tohohle skvostu ale udělám výjimku a nacpu ho sem hned.  Taky mám radost, že i když jsem improvizovala z hlavy bez jakékoli internetové inspirace, tak to zázračně vyšlo na konzistenci i na množství. Co si budeme povídat, ne všechny mé improvizace končí na blogu. Některé končí například v hajzlu. Doslova. K narozkám jsem dostala formičky na tartaletky a po dvou pokusech vím, že se stanou mými oblíbenci, protože cokoli v nich upečené vypadá dokonale, i když je to úplná pitomost. Mrazíci uhodili, všichni chytří specialisté na výživu hlásí, že se máme cpát vitamínem C. Tak se můžete rozhodnout, jestli si rozpůlit a začít oblizovat citrón, nebo si upéct tyhle tartaletky s granátovým jablíčkem. Popravdě - cena za kilogram obou vyjde teď cca nastejno.
na 5 tartaletek o průměru  10 cm

Těsto
200g celozrnné mouky
40 g třtinového cukru
1 vejce
60 g másla
1 lžíce prášku do pečiva

Krém
150 g bílého jogurtu
1/2 vanilkového pudinku
2 lžíce třtinového cukru
140 ml vody
100 g vyloupaného granátového jablka (cca 1/2 jablíčka, zbylou půlku jsem sežrala jen tak)

1) Ze všeho nejdřív jsem si vyloupala granátové jablko, bobulky zalila 140 ml horké vody a nechala stát.
2) V míse (já mám hnětací mixér, který to odedře za mě) jsem si utřela máslo, cukr a vejce, poté přisypala mouku promíchanou s práškem do pečiva a vytvořila těsto. Pokud se vám v mixéru trochu drolí, nevadí, v ruce se to hezky spojí.
3) Formičky jsem si vymazala máslem a těsto do nich natlačila prsty.
4) Na náplň jsem si v jogurtu rozmíchala pudink, poté přilila vodu z vylouhovaného granátového jablka, osladila 2 lžícemi cukru a za stálého míchání uvařila v hustý krém.
5) Krém jsem nalila do formiček, zasypala bobulemi granátového jablka a dala na 30 min péct na 175 st.

0 comments :

Okomentovat

 

O blogu

O blogu
Jídlo je cesta ke štěstí, inspiraci, kreativitě a sdílení. Když jeden začne přemýšlet nad tím, co si dává do pusy, začnou se dít v životě divy. V mém podání ale nečekejte, že vám budu ukládat živit se jen naklíčenou pohankou a trávit hodiny u plotny. Legrace a hravost by měla být i v kuchyni :-)

Moje kurzy

Moje kurzy
Ráda se s vámi potkám osobně na mém kurzu vaření a zdravé výživy

Moje další projekty

Moje další projekty
Blog pro svobodomyslné rodiče, kteří se umějí brát s nadhledem. Testováno na dětech, ověřeno na bránicích rodičů.

My Taste

myTaste.cz