Datle v lilku

Vždycky mě rozesměje, když nějaký bloger napíše, že se omlouvá všem, kteří dlouho čekali na jeho příspěvek, protože už měsíc nic nenapsal. K tomu bych chtěla jen říct, že se tím, milí blogeři, vůbec trápit nemusíte, protože by si toho pravděpodobně nikdo nevšimnul, kdybyste na to neupozornili.

Někdy mám pocit, že bych vlastně mohla tiše zemřít v koutě a všimly by si toho až po týdnu děti, kterým bych svým bezvládným tělem blokovala vstup do hracího domečku a je by už nebavilo mě překračovat. Nicméně pozor pozor pozor!

Proč teď píšu trošku míň? No vlastně ve skutečnosti teď píšu trošku víc, jen to není zatím vidět. Moji milí zlatí boubelatí, mám pro vás nachystaný ebook zdarma, který už zanedlouho bude ke stažení na mých stránkách. Nebojím se říct, že to bude trhák. 

No minimálně já už jsem z toho psaní po nocích docela ztrhaná. A kromě toho teď ve svém životě měním pár věcí.
Asi tak přibližně úplně všechno.

O všem se včas dozvíte, ale víte jak je to s tou husou a klasem.

Čekání si můžete zkrátit tímhle šmakulínem.

Tady také vidíte důkaz toho, že moje nejlepší recepty vznikají ze zoufalství, poloprázdné ledničky a z podivného nesmyslného zvyku nakupovat věci, které neznám.

2 menší lilky (fialové žíhané)
1 velká hrst arašídů
datle a fíky
olivový olej sůl

1) Lilky jsem si nakrájela podélně na co nejtenčí plátky. Boky, které tvoří jen slupka, jsem nepoužila, protože jsou moc tuhé. Lilky jsem z obou stran nasolila, nechala vypotit a pak pořádně otřela utěrkou.
2) Arašídy jsem nahrubo rozemlela s trochou oleje a každý plátek lilku s nimi potřela.
3) Na každý plátek jsem položila dvě datle nebo fíky, zabalila a propíchla parátky, aby drželi jako závitky.
4) Závitky jsem naskládala je do pekáčku, zastříkala olejem a upekla do zlatova.

Podávali jsme s bulgurem jako hlavní jídlo, ale jsou super i na party jako jednohubky. I když co si budeme povídat, od té doby co mám děti tak slovem "party" označuju i narozeninovou oslavu své maminky.

0 comments :

Okomentovat

 

O blogu

O blogu
Jídlo je cesta ke štěstí, inspiraci, kreativitě a sdílení. Když jeden začne přemýšlet nad tím, co si dává do pusy, začnou se dít v životě divy. V mém podání ale nečekejte, že vám budu ukládat živit se jen naklíčenou pohankou a trávit hodiny u plotny. Legrace a hravost by měla být i v kuchyni :-)

Moje kurzy

Moje kurzy
Ráda se s vámi potkám osobně na mém kurzu vaření a zdravé výživy

Moje další projekty

Moje další projekty
Blog pro svobodomyslné rodiče, kteří se umějí brát s nadhledem. Testováno na dětech, ověřeno na bránicích rodičů.

My Taste

myTaste.cz