Cuketové nudle s arašídy a tofu

Pokud aspoň trochu sledujete foodblogy nebo časopisy o jídle, tak jste asi nemohli minout cuketové nudle. A pokud je ještě neznáte, tak vám garantuju, že si je zamilujete. Je to přesně ten typ jídla, který můžete vytáhnout, když se vám nic nechce vařit. Dají se připravit na bambilión způsobů, v bříšku zahřejí, ale zároveň vás nezaplácnou na zbytek dne. Jestli si chystáte do práce krabičky s jídlem, určitě si ho můžete zařadit mezi horké kandidáty. Cuketové nudle chystám poměrně často, takže se můžete těšit na další kreace s touhle báječnou zeleninou.
(2 porce)

2 velké cukety
3 hrsti arašídů (loupané, nesolené)
hrst čerstvé bazalky
100 g tofu (bazalkového)
olivový olej
pepř

1) Cuketu (hezky i se slupkou) jsem si pomocí klasické škrabky na brambory naloupala nudle.
2) Na rozpáleném oleji jsem si chvíli opekla arašídy, pak přihodila nudle (neděste se množství, ono se to zdrcne), opepřila a restovala tak dlouho, než se z cuket vypařila většina vody, ale nebyly zabité úplně do mrtva. Měly by si stále uchovat tvar a barvu.
3) Těsně před koncem jsem přidala tofu (já měla bazalkové, ale klidně může být i natural nebo uzené) a čerstvou bazalku.

0 comments :

Okomentovat

 

O blogu

O blogu
Jídlo je cesta ke štěstí, inspiraci, kreativitě a sdílení. Když jeden začne přemýšlet nad tím, co si dává do pusy, začnou se dít v životě divy. V mém podání ale nečekejte, že vám budu ukládat živit se jen naklíčenou pohankou a trávit hodiny u plotny. Legrace a hravost by měla být i v kuchyni :-)

Moje kurzy

Moje kurzy
Ráda se s vámi potkám osobně na mém kurzu vaření a zdravé výživy

Moje další projekty

Moje další projekty
Blog pro svobodomyslné rodiče, kteří se umějí brát s nadhledem. Testováno na dětech, ověřeno na bránicích rodičů.

My Taste

myTaste.cz