Cuketové muffiny

K Vánocům jsem dostala od Honzíkovy maminky tyhle krásné mističky. Původně byly myšlené asi na paštiku, ale tu neumím. Nebo spíš nevím, jestli ji neumím. Nebo nevím, jestli ji umím?
Sakryš, tohle mi nikdy nešlo. 
Češtinu a její dvojitý zápor musel vymýšlet psychopat. Vůbec se nedivím, že je v Čechách tolik negativismu. A alkoholismu. A depresí. Bůh ví, co to ještě všechno způsobuje?

Zpátky k mističkám. Takhle to přes ty muffiny vůbec není vidět (protože jsem všechny plácala přes prsty, abych je odehnala a mohla udělat aspoň jednu chatrnou fotku mobilem), ale na dně mají nakreslená taková legrační vkusná černobílá zvířátka. 

No nic, vyfotím vám to někdy příště. Dětem se taky moc líbí. Kdyby ale chudák tchýně věděla, co s nimi ti malí raraši provádějí, dala by mi plastové. Létající talíře hadr.

PS: V pátek se zúčastním kurzu tvůrčího psaní. Očekávejte tedy výrazné zlepšení kvality blog postů. Druhou variantou je, že se lektoři kurzu ze mě zhroutí, sežerou své bloky a vypíchají si oči ostře ořezanou tužkou číslo tři, aby nemuseli ty mé bláboly už víckrát číst.

Děcka, kdybych si tak pamatovala, na kolik je to kousků. 12? Nevím. Ale snad vás to neodradí.

1/2 cukety
1 vejce
1 a 1/3 hrnku špaldové mouky
1 lžička prdopeče
1/3 hrnku třtinového cukru
1/3 hrnku mléka
1/3 hrnku oleje
3 lzice kakaa
50g strouhané čokolády (přes 60% kakaa)
1/2 lžičky skořice


1) Cuketu jsem oloupala a nastrouhala najemno.

2) V míse jsem smíchala suché ingredience a poté přidala všechny mokré.

3) Naplnila jsem muffinové košíčky a dala péct na 25 minut do předehřáté trouby na 180 stupňů.

0 comments :

Okomentovat

 

O blogu

O blogu
Jídlo je cesta ke štěstí, inspiraci, kreativitě a sdílení. Když jeden začne přemýšlet nad tím, co si dává do pusy, začnou se dít v životě divy. V mém podání ale nečekejte, že vám budu ukládat živit se jen naklíčenou pohankou a trávit hodiny u plotny. Legrace a hravost by měla být i v kuchyni :-)

Moje kurzy

Moje kurzy
Ráda se s vámi potkám osobně na mém kurzu vaření a zdravé výživy

Moje další projekty

Moje další projekty
Blog pro svobodomyslné rodiče, kteří se umějí brát s nadhledem. Testováno na dětech, ověřeno na bránicích rodičů.

My Taste

myTaste.cz